جمعه, 16 خرداد 1399
🔻اجرای طرح جمع آوری پسماند و بازیافت زباله های خشك از مبداء در شهر آباده
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ 
۱۲:۵۰:۵۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری آباده، طرح جمع آوری پسماند و بازیافت زباله های خشک از مبداء توسط گروه شهرپاک و با نظارت شهرداری آباده  اجرا می گردد.

 
شهردار آباده گفت: طی اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء،کارکنان شرکت پیمانکار به درب منازل شهروندان مراجعه نموده و با اهدا بروشور و پلاستیک های مخصوص تفکیک زباله خشک و تر توضیحات لازم را به شهروندان ارائه می دهند.

 
غلامعباس زارع افزود: در خصوص فرهنگ سازی این موضوع در میان شهروندان تاکید فراوان شده است و با انجام اقدامات لازم در این باره اتفاقات بسیار مهمی از جمله کمک به حفظ طبیعت و چرخه محیط زیست، ایجاد شهری پاک و زیبا، اشتغال و کمک به چرخه اقتصادی و کاهش هزینه های گزاف جمع آوری و دفع زباله رخ خواهد داد.

 

وی افزود: آموزش و تشویق خانواده ها و ارتقاء فرهنگ شهروندی به منظور جداسازی زباله از مبداء، یکی از گام های اولیه در مدیریت پسماند شهری است و با توجه به اهمیت موضوع، لازم است همه دست به دست هم دهیم تا نسبت به ساماندهی این مسئله مهم اقدامات لازم انجام پذیرد.


شهردار آباده  از شهروندان تقاضا کرد به منظور مدیریت صحیح پسماند دراین شهر ضمن جداسازی زباله های خشک و تر و قابل بازیافت به چرخه طبیعت مانند کاغذ، پلاستیک و ...  از تحویل ضایعات و زباله خشک به اشخاص غیر جدا خوداری نمایند.

 
لازم به ذکر است شهروندان محترم می توانند برای ارتباط بیشتر و پاسخگویی به سوالات با تلفن نماینده شرکت پیمانکار(درج شده در بروشورها) و ۱۳۷ تماس حاصل نمایند.
 بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
5.1.0.0
V5.1.0.0