دوشنبه, 13 مرداد 1399
غلامعباس زارع در پیامی ثبت جهانی هنر اصیل آباده منبت را تبرک گفت:
با بهره گیری از هنر منبت، شیرازه ی مبلمان شهری و زیبایی آن را با هنر تلفیق نمائیم
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ 
۱۲:۵۰:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

غلامعباس زارع در پیامی ثبت جهانی هنر اصیل آباده منبت را تبرک گفت:

با بهره گیری از هنر منبت، شیرازه ی مبلمان شهری و زیبایی آن را با هنر تلفیق نمائیم

 

با کمال مسرت و خشنودی اعلام شهر آباده به نام شهر جهانی منبت از جانب شورای جهانی صنایع دستی را حضور یکایک شهروندان ، بالاخص هنرمندان این خطه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

بی شک مضاف شدن این عنوان به شهری که داعیه  فرهنگی دیرینه ای داشته و دارد و مهد پرورش بزرگانی در عرصه های علمی، فرهنگی و ادبی در جهان بوده است، بار مسئولیت ما را سنگین تر خواهد کرد.

معرفی درست این هنر اصیل در قالب های مختلف به شکلی که خوشایند گردشگران و جهانگردان ایرانی و خارجی باشد و شناساندن اصالت و نجابت سرزمینمان کاری بس خطیر و گرانمایه است.

در انجام این مهم دست یاریمان را به سوی تمامی صاحب نظران و منتقدان دلسوز و البته منصف، دراز می کنیم تا بدون نادیده گرفتن تلاش هایی که تا کنون از سوی شهرداری انجام گرفته است، از این پس نیز ما را در ادامه این راه ارزشمند و ماندگار یاری نمایند.

سعی مانیز بر این خواهد بود تا با بهره گرفتن از هنر جمعی شیرازه ی شهری را به سوی هنر منبت سوق داده و مبلمان شهری و زیبایی آن را با این هنر تلفیق نمائیم. به تدریج باید میزبانان خوبی برای گردشگران و جهانگردان باشیم و با برخوردی منبعث از دین و تاریخمان و با بارور کردن باور آنها، شخصیت واقعی ایران و ایرانی را به منصه ظهور برسانیم.

باشد که به فضل و یاری خداوند سبحان در انجام این وظیفه سربلند و سرافراز باشیم.

 

غلامعباس زارع

شهردار آبادهبازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
5.1.0.0
V5.1.0.0